Power jóga

Power jóga představuje jeden z moderních cvičebních stylů budoucností. Jde v podstatě o takové cvičení, které využívá prvků klasické jógy, ale je obohacena o prvky moderní a malinko oproštěna od klasické ortodoxní filosofie jógy jako takové.

Samotný význam sousloví power jóga představuje v překladu jakousi dynamičtější formu klasické jógy. Slovo power je znamená v podstatě sílu a jóga klasické cvičební umění východních zemí. Když se obě slova spojí dohromady, tak vzniká cvičení, které není žádnou filosofií jako samotná jóga, ale dostává nový rozměr. Jediné, co power jógu spojuje s klasickou jógou, jsou pozice.

2 Responses to “Power jóga”

  1. admin Says:

    Power jógu jsem ještě neměla možnost vyzkoušet, podle všeho to ale vypadá, že se jedná o pomalejší formu cvičení, která navazuje na klasickou jógu. Pokud má někdo bolesti kloubů, pak je toto cvičení pro něj vhodné.

  2. admin Says:

    Power joga je moc dobré svietenie. Začala som s ním síce len nedávno, ale veľmi ma to baví. Len som to zo začiatku dosť prehnala a natiahla si svaly, ale chladivý gél mi pomohol.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.