Powerjoga vám může pomoci od zdravotních problémů

Powerjoga je nové moderní cvičení, které vám může pomoci od vašich zdravotních problémů. Pomáhá například s bolestmi kloubů, které jsou nejčastějším projevem artrózy.

Bolesti kloubů se u artrózy mohou projevovat prakticky u všech kloubů po celém těle. Artróza postihuje 12% populace a je tak nejčastějším onemocněním kloubů. Powerjoga je cvičení pod odborným dohledem. Pravidelností ve cvičení můžete docílit citelné úlevy od bolesti.

Powerjogu můžete podpořit také různými fyzioterapeutickými technikami. Velmi oblíbenou je tejpování, kdy pomocí tejpovací pásky (neboli kinezio tejp) a speciální techniky dochází k úlevě v místě bolesti. Pomocí tejpování budete schopni snížit otok, podpořit hojení, zmírnit či zcela odstranit bolest, centrovat a stabilizovat klouby, podpořit šlachy a svaly okolo kloubů, atd. Tejpování je velmi oblíbené zejména mezi fyzioterapeuty a maséry.

Pokud budete chtít podpořit účinky tejpování, může vám pomoci chladivý gel. Chladivé gely fungují na principu kryoterapie, neboli léčbě chladem. Chladivé gely jsou vesměs velmi snadno roztíratelné, ulevují od bolesti a příjemně voní. Navíc nezatěžují celý organismus jako například prášky proti bolesti. Působí totiž pouze v místě, které chladivým gelem potřete. Často jsou do těchto gelů přidávány různé léčivé byliny, pro podporu jejich účinku (například aloe vera).

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.