Powerjóga jako cesta k hubnutí

Mnozí lidé se v dnešní době snaží zhubnout. Jako důkaz by mohly sloužit už jen některé pořady na televizních obrazovkách, které se staly doslova hitem. Ostatně hubnutí je fenoménem dneška a spousta lidí svou vizáží dokumentuje, že je ho třeba.

Lidé většinou k samotnému procesu hubnutí používají různá cvičení. Jako příklad bychom mohli jmenovat například spinning a nebo běhání či plavání. Všechny tyto sporty se vyznačují hlavně svou intenzitou a tím, že jejich provozování je značně dynamické. Z tohoto hlediska je třeba říct, že mnozí lidé si myslí, že joga je pouhým cvičením, které sice prospěje lidskému organismu, ale rozhodně se díky němu nehubne. Tento názor je omyl a byl vyvrácen, jelikož i jógou lze velmi efektivně odbourávat přebytečná kila. Díky cvičení power jógy dochází k ovlivnění činnosti žláz z vnitřní sekrecí. Díky nim dochází k tomu, že se upravuje chuť a metabolismus se startuje. Když lidé cvičící power jógu dobře dýchají, spalují mnohem více kalorií než při běžném cvičení. Power jóga je schopna velmi dobře vytápět celé tělo. Mnozí lidé tráví velkou spoustu času tím, že počítají kalorie a snaží se hubnou aerobními aktivitami.

Hubnutí pomocí power jógy je malinko jiné, jelikož se nevztahuje jen na počítání kalorií doplněné aktivitou. Při cvičení power jógy dochází k vnitřním procesům v těle, jež jsou spojeny zejména s akupresurními body. Zapomenout nejde ani na pozitivní myšlení, které je právě jógou podporováno. Velmi důležité je zejména to, abyste měli rádi své tělo. Nemusí se rozhodně jednat o tělo vypracované, které disponuje velkým množství svalů a plochým břichem. Pokud se budete cítit dobře, tak rozhodně nepotřebujete vypadat jako z kulturistických časopisů. Právě na duševní i tělesné harmonii je power jóga založena.